Nazwa projektu: UrbanLinks 2 Landscape

Opis projektu:

UrbanLinks 2 Landscape jest realizowany w ramach unijnego programu Interreg Europe. W UL2L biorą udział partnerzy z Niemiec, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Łotwy oraz Polski. Głównym celem jest upowszechnienie dobrych praktyk oraz promocja innowacyjnych rozwiązań z dziedziny rekultywacji nieużytków poprzez tworzenie w ich miejscu wielofunkcyjnych, publicznych terenów zielonych.Chodzi o to, by zbierać cenne doświadczenia dotyczące dobrego zarządzania, projektowania czy gospodarowania zielenią. Szczególnie tą, powstałą w miejscach zaniedbanych, na które brakowało pomysłu.

Partnerzy projektu UL2L podjęli się stworzenia zbioru inspirujących informacji oraz propozycji planowania rozwoju i zagospodarowania miejskich terenów zielonych we własnych krajach.

Wartość projektu:   1,193,175.00 euro

Czas trwania projektu:   1 czerwca 2018 - 31 maja 2022

Interesariusze projektu z Województwa Śląskiego:

- Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego;

- Urząd Miasta Ruda Śląska;

- Urząd Miasta Jaworzno;

- Urząd Miasta Mysłowice;

- Urząd Miasta Radzionków;

- Geosfera Jaworzno;

- Uniwersytet Śląski w Katowicach;

- Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach;

- Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach;

- Śląski Ogród Botaniczny;                

- Politechnika Śląska;

- Rada ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego.

Podczas przygotowywania Planu Działania zorganizowano sześć spotkań grupy interesariuszy oraz spotkań indywidualnych. Zaangażowani interesariusze przyczynili się do stworzenia Planu Działania poprzez swój wkład intelektualny oraz ocenę planowanych akcji z różnych punktów widzenia.

Na podstawie doświadczeń zdobytych podczas warsztatów międzynarodowych oraz spotkań z interesariuszami regionalnymi zidentyfikowano dobre praktyki oraz zdefiniowano projekty, które wpisują się w tematykę projektu UrbanLinks 2 Landscape oraz w Strategię Rozwoju Województwa Śląskiego i Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, a także mogą przyczynić się do kształtowania przyszłej perspektywy finansowej 2021-2027.

AP_Park Slaski_podpisy.pdf

AP_Silesian Park_signatures.pdf

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...