„Z Parkiem Śląskim na Ty!” – cykl wycieczek edukacyjnych adresowanych do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W trakcie uczestnicy poznają najbardziej ikoniczne miejsca w Parku Śląskim, wykonują zadania nawiązujące do lokalnego ekosystemu oraz nabywają wiedzę z zakresu ochrony środowiska. Wycieczka wzbogacona jest warsztatami, w trakcie których uczestnicy mogą własnoręcznie wykonać las w szkle, lub nauczyć się wytwarzać papier czerpany. Zwieńczeniem całości jest seans w Planetarium – Śląski Park Nauki.

Akademia Aktywnego Seniora – w ramach której osoby w wieku 60+ mogą nieodpłatnie wziąć udział w zajęciach takich jak: fitness, zajęcia komputerowe, rękodzieło, nordic walking lub język angielski.

Praktyki zawodowe – od 2020 r. fundacja zajmuje się organizowaniem praktyk dla uczniów z chorzowskich szkół średnich. Docelowa grupa odbiorców to młodzież, realizująca program nauczania przede wszystkim na kierunku turystyki.

Paczki świąteczne dla firm – w okresie świątecznym, nasza oferta wzbogacona jest o możliwość zakupu paczek świątecznych dla pracowników i kontrahentów. Co roku staramy się, aby zawartość naszych paczek była unikatowa, a produkty pochodziły od lokalnych producentów. Z naszych usług skorzystały już takie firmy jak: Koleje Śląskie, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Wiztor, Śląski Dom Brokerski, Adess Broker, Cargonova, Polimer. 

Wsparcie projektów Parku Śląskiego – aktywnie włączamy się w inicjatywy, imprezy oraz działania Parku Śląskiego S.A., wspierając je w sposób merytoryczny oraz organizacyjny.

Półkolonie letnie i ferie zimowe – co roku od 2022 roku w okresie wakacyjnym i ferii zimowych organizujemy turnusy półkolonii dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Każdy dzień wypełniony jest zabawą oraz wycieczkami w ciekawe miejsca m.in. Planetarium, teatr, ścianki wspinaczkowe itp. W trakcie trwania półkolonii/ferii dzieciaki mają zapewnione śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek.

Parkowa Kuźnia Wolontariatu – głównym założeniem projektu jest stworzenie międzypokoleniowego wolontariatu na terenie Parku Śląskiego. Celem jest zaktywizowanie lokalnej społeczności zarówno młodzieży jak i seniorów, a przy tym zadbanie o dobro „Płuc Śląska”. 

Zasadź 1,5% Podatku w Parku Śląskim – to propozycja wsparcia budżetu organizacji pozarządowych wpłatami 1,5% z podatku rozliczanego w PIT. Fundacja Park Śląski posiada status OPP i od wielu lat aktywnie prowadzi kampanię na rzecz zbierania 1,5% podatku na swoje cele statutowe oraz innych organizacji. Ich partnerzy zbierają odpisy podatkowe za pośrednictwem fundacji, a dzięki ich uprzejmości inne NGO mają możliwość z tej okazji skorzystać.

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...