INWESTYCJA W PRZYGOTOWANIU

Koszt: 145 tys. zł (przygotowanie dokumentacji)

Planowane zakończenie prac: 2022

W Parku Śląskim rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu miasteczka ruchu drogowego wraz ze skateparkiem. Przygotowanie dokumentacji kosztować będzie ponad 145 tys. zł. Nowa atrakcja powstanie w śledzie dawnego miasteczka na terenie Ośrodka Harcerskiego. Wykonawcą zadania będzie firma Meritum Projekt z siedzibą w Katowicach, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Koncepcja zakłada podzielenie miasteczka na cztery strefy: dla najmłodszych użytkowników, którzy korzystają z rowerków biegowych oraz tych na czterech kółkach; strefę gier ulicznych; strefę skatepark; strefę miasteczka ruchu drogowego.

Miasteczko będzie pełne infrastruktury i przeszkód, które możemy napotkać na prawdziwej drodze. W planach jest budowa i postawienie: ronda, progów zwalniających, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, atrapy przejazdu kolejowego ze szlabanem, tunelu do przejazdu z oświetleniem, a także imitacji stacji benzynowej oraz przystanku autobusowego z wiatą.

Ponadto koncepcja zakłada przeniesienie skateparku, który obecnie znajduje się przy kąpielisku „Fala” z możliwością dodania nowych przeszkód.

Miejsce zyskać ma ściankę wspinaczkową, rowerowy tor przeszkód, plac do zdawania egzaminu na kartę rowerową, a nawet warsztat do naprawy jednośladów. Całość zostanie dobrze oświetlona, a dla rodziców i dziadków, którzy pilnować będą swoich pociech, nie zabraknie wygodnych ławeczek.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dwóch koncepcji architektonicznych, opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Jeżeli wszystko się uda dzieciaki z jazdy, będą mogły cieszyć się w 2022 roku.

– Miasteczko ruchu drogowego będzie świetnym uzupełnieniem atrakcji Parku Śląskiego. Każdy znajdzie coś dla siebie. Maluchy będą mogły stawiać tutaj swoje pierwsze kroczki na rowerkach biegowych, starsi podszkolą się z przepisów ruchu drogowego. W parku nie zapominamy również o alejkach i ścieżkach, z których korzystają rowerzyści. Za nami modernizacja al. Harcerskiej, gdzie wyznaczyliśmy osobne tory do jazdy dla rowerzystów, trwa modernizacja ścieżek przy Kręgach Tanecznych, przebudowa al. Klonowej, ścieżek wokół al. Różanej – wylicza Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...