*współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego osi priorytetowej: VIII. Regionalne kadry gospodarki opartej na wiedzy działania: 8.3. Poprawa dostępu do profilaktyki, diagnostyki i rehabilitacji leczniczej ułatwiającej pozostanie w zatrudnieniu i powrót do pracy poddziałania: 8.3.2. Realizowanie aktywizacji zawodowej poprzez zapewnienie właściwej opieki zdrowotnej – konkurs

 

Projekt realizowany będzie na terenie woj. śląskiego w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka SA w Chorzowie.

Opis projektu: 

Projektem objętych zostanie 52 pracowników, w tym 13 osób w wieku 50 lat i więcej. Będą to pracownicy: administracyjno-biurowi, kolejki linowej ELKA oraz Zieleni ze zdefiniowanymi potrzebami poprawy ergonomii oraz bezpieczeństwa stanowisk pracy praz konieczność zwiększenia wiedzy z zakresu eliminowania zagrożeń zdrowia w miejscu pracy. Wszystkie osoby należące do grupy docelowej pracują w wymiarze 0,5 etatu i więcej.

Celem głównym projektu jest zapewnienie dostępu do profilaktyki leczniczej ułatwiającej pozostanie w zatrudnieniu pracowników WPKiW, poprzez podjęcie działań ukierunkowanych na eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka.

 

Cele szczegółowe:.
- Kształtowanie prozdrowotnych postaw wśród społeczeństwa.
- Zmniejszenie przedwczesnej zachorowalności i ograniczenie negatywnych skutków przewlekłych schorzeń układu kostnostawowego i mięśniowego.
- Zapewnienie wysokiego poziomu zatrudnienia.

 

Wskaźniki:
Liczba osób w wieku 50 lat i więcej objętych wsparciem w programie -13
Liczba osób, które po opuszczeniu programu podjęły pracę lub kontynuowały zatrudnienie - 50

 

Zadania w projekcie:
- szkolenia,
- doposażenie miejsc pracy.

 

Wartość projektu: 250 089,15 zł

Wkład Funduszy Europejskich stanowiący 85 % - tj. kwotę 212 575, 77 PLN zgodnie z umową.

Okres realizacji od 1.03.2019 r. do 29.02.2020 r.

Nr wniosku WND-RPSL.08.03.02-24-0391/18-003

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...