INWESTYCJA ZREALIZOWANA

Koszt: 153 tys. zł

W Parku Śląskim zakończyły się prace związane z rewitalizacją zieleni na alei Wiązowej. Reprezentatywna ścieżka przy Stadionie Śląskim, w sąsiedztwie Pól Marsowych zyskała nowe krzewy, byliny i drzewa. Na wiosnę trakt wystrzeli kolorami!


– Wykonawca zadbał o estetykę tego miejsca. Teren został dobrze przygotowany. Usunięto darń, dowieziono ziemię i ruszyły nasadzenia. Efekty ponad miesięcznej pracy widoczne są gołym okiem. Park się zmienia każdego dnia i to cieszy – mówi Agnieszka Bożek, Prezes Parku Śląskiego.

Podczas jesiennego spaceru w Zielonych Płucach Śląska na alei zobaczymy kilkumetrowe wiązy holenderskie „Wredei” (nasadzono 39 szt.). Szpaler wzbogacono o bodziszek, który rozkwitnie fioletowymi kwiatami (3840 szt.), są też purpurowe berberysy (2000 szt.) oraz „Eicholz” - krzewy, które w rozkwicie poznamy po delikatnych białych kwiatach (2400 szt.). Całość szczelnie wypełniono korą sosnową. Teraz ogrodnicy doglądać będą tego miejsca, by jak najdłużej mogło cieszyć parkowych gości.

Prace stanowią element większego zadania - „Inwentaryzacja, Rewitalizacja i Pielęgnacja Terenów Zielonych Parku”, które realizowane jest w ramach unijnego programu: JESSICA.

https://www.youtube.com/watch?v=r8YHVuGhl7M&feature=emb_imp_woyt&ab_channel=Park%C5%9Al%C4%85skiOficjalnie

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...