INWESTYCJA ZREALIZOWANA

Goście Parku Śląskiego mogą na bieżąco sprawdzać jakość powietrza w Zielonych Płucach Śląska. Wszystko dzięki tzw. ekosłupkom, które ozdobiły parkowe alejki. Dzięki nowoczesnej technologii, bez wychodzenia z domu na telefonie możemy sprawdzić czym oddychamy.

Każdy słupek pełni funkcję informatora. Światło zamontowane na górze wskazuje jakość powietrza. Przygotowano sześciokolorową skalę: od soczyście zielonej - jakość powietrza bardzo dobra, zawartość szkodliwych pyłów od 0 do 10, po wiśniową - jakoś powietrza bardzo zła, zawartość szkodliwych pyłów powyżej 150.

Pomiędzy, zaczynając od dobrej jakości powietrza mamy kolory: jasno zielony - jakość powietrza dobra; żółty - jakość powietrza umiarkowana; pomarańczowy - jakość powietrza dostateczna; czerwony - jakość powietrza zła.

Słupki rozstawione są w pięciu lokalizacjach w Parku Śląskim. Znajdziemy je przy hali widowiskowo-sportowej „Kapelusz” na wysokości siłowni pod chmurką, przy Skwerze 100-lecia Powstań Śląskich, przy al. Gwiazd od strony Świątyni Petrycha, na skrzyżowaniu al. Harcerskiej z promenadą gen. J. Ziętka oraz przy al. Żyrafy od strony wylotu na ul. Chorzowską.

By zobaczyć jakość powietrza, wystarczy pobrać darmową aplikację na telefon - „EkoSłupek”.

https://www.youtube.com/watch?v=KprWbKej-So&feature=emb_imp_woyt&ab_channel=Park%C5%9Al%C4%85skiOficjalnie

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...