INWESTYCJA ZREALIZOWANA

Koszt: 1,9 mln zł

Aleja Harcerska należąca do najważniejszych i najczęściej uczęszczanych w Parku Śląskim przeszła gruntowną modernizację. W sierpniu 2020 zakończyły się odbiory. Trakt zyskał nową nawierzchnię i kanalizację deszczową. Przebudowa objęła odcinek od ronda przy Stadionie Śląskim do al. Klonowej. Tworząc osobne ciągi dla pieszych, rolkarzy, rowerzystów i zmotoryzowanych jeszcze bardziej zadbano o ich bezpieczeństwo. W sumie wymieniono ponad kilometr nawierzchni. Ważnym elementem modernizacji alei było wprowadzenie odpowiedniego oznakowania. Piesi mogą korzystać z nowych chodników, które wyłożono kostką brukową. Zadbano też o kanalizację deszczową. W 2019 roku, dzięki środkom z Programu Modernizacji Parku Śląskiego, wyremontowano odcinek al. Harcerskiej między ulicą Parkową a rondem przy Stadionie Śląskim.

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...