INWESTYCJA W REALIZACJI

Koszt: 10 mln zł

Planowany termin zakończenia: 2022

Zadanie: „Budowa budynku wielofunkcyjnego administracyjno-edukacyjnego na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego” realizuje Przedsiębiorstwo Inżynieryjno–Budowlane BUDECON SA.

Stary pawilon, w którym mieści się administracja Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, zostanie rozebrany. W sąsiedztwie powstanie nowy budynek, który pełnić będzie rolę administracyjno-edukacyjną. Obiekt będzie miał dwie kondygnacje. Nowością będzie bezpośredni dojazd od strony al. Leśnej. Będzie to nowoczesna bryła. Uroku dodadzą liczne przeszklenia oraz połączenie drewna i surowego betonu.

Powierzchnia zabudowy wyniesie blisko 900 m2. W środku zaadaptowana zostanie specjalna sala, w której odbywać się będą żywe lekcje biologii. Po wykonaniu prac związanych z budową budynku wraz z instalacjami zewnętrznymi i wewnętrznymi rozebrany zostanie istniejący budynek administracji. Prace związane z budową powinny ruszyć w styczniu 2021 roku. Finał zaplanowano na wiosnę 2022.

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...