Modernizacja kąpieliska Fala
Koszt: od 50 do 60 mln zł

Zakres: Dla najmłodszych dzieciaków przygotowano dwa wodne place zabaw. Nie zabraknie tryskających gejzerów, armatek, fontann i zamku na wodzie z niewielkimi zjeżdżalniami. Nieco starsi swoją energię wyładują na tzw. mokrej bańce. Nadmuchiwana poduszka wznosząca się na kilka metrów zakończona fontanną stanie się wyjątkową i oryginalną atrakcją. W zaprezentowanej koncepcji nie zapomniano o kompleksie ze zjeżdżalniami. Zaplanowano ich pięć (otwarte i zamknięte). Najdłuższa będzie miała blisko 100 metrów!

Nowa Fala zaspokoi również miłośników pływania. Dla nich przygotowane zostaną trzy tory – po 25 metrów każdy. Zachowana zostanie też kultowa wieża do skoków (dwa poziomy - 3 i 5 metrów).

Miejscami zabawy i rekreacji będą bez wątpienia: basen z falą, dzika rzeka, wodny gejzer, wodny taras oraz niecka z biczami wodnymi. Lustro wody w zmodernizowanym obiekcie wyniesie łącznie, zawrotne 3500 metrów kwadratowych.

Osoby spragnione słońca odpoczną na plaży z leżakami. Obiekt zyska też mały amfiteatr, gdzie zrelaksujemy się obcując z kulturą.

Kto zgłodnieje, apetyt zaspokoi w strefie gastronomicznej (zabezpieczono też miejsce na food trucki). Obiekt zyska m.in. nowe kasy, przebieralnie, małą architekturę oraz zadaszenie, które osłoni gości przed palącym słońcem w oczekiwaniu na wejście na teren obiektu. Ten pomieścić ma ponad 2 tys. gości!

Zadanie jest na etapie przygotowania dokumentacji. Na podstawie koncepcji, opracowany zostanie projekt budowalny. By inwestycja ruszyła, potrzebna jest zmiana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Najnowsza wizualizacja 

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...