Ogród Społeczności Parkowej będzie miejscem, w którym każdy gość Parku może zostać działkowcem dbającym o zasiane w nim rośliny. W ogrodzie o obszarze 1200 m² aż 606 m² zostanie przeznaczone pod uprawy wykonywane przez Was: krzewów, drzew owocowych, warzyw, kwiatów i innej flory.

W ogrodzie stanie kilkadziesiąt grządek, wiele z nich będzie przystosowanych dla osób ze szczególnymi potrzebami. Będziemy również mogli zbierać deszczówkę, którą potem będzie można podlewać rośliny – będzie też kompostownik.

Ogród Społeczności Parkowej powstaje na terenie po starym PTTK, znajdującym się na skrzyżowaniu Al. Harcerskiej z przedłużeniem promenady Gen. J. Ziętka. Projekt jest finansowany z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym miejscu w ramach programu miejskiego Jessica powstanie Park Wielu Pokoleń.

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...