PROJEKT W TRAKCIE REALIZACJI

Termin zakończenia prac: 2022

5 listopada Zarząd WPKiW podpisał umowę na realizację „Bulwarów przy stawie Przystań”. Bulwar - wraz z wyspą i zatoką parkingową - usytuowany jest pomiędzy Aleją Klonową a stawem przy przystani i zajmuje powierzchnię 8400 m2.

Wykonane zostaną m.in. prace związane z nowymi nasadzeniami i ochroną zieleni, oświetleniem i monitoringiem, położona zostanie nawierzchnia z kostki brukowej. Poza tym wyremontowane zostaną schody, murki kamienne i balustrady oraz zamontowane zostaną nowe meble. Najbardziej interesującym punktem inwestycji jest niewątpliwie szachownica z płyt kamiennych, na której staną 32 figury szachowe o wysokości dochodzącej nawet do 1m!

Pierwszy etap przedmiotu zamówienia zostanie zrealizowany w ciągu kolejnych siedmiu miesięcy. Zawiera się w nim wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi opiniami specjalistycznymi - w tym opinią konserwatora zabytków -ekspertyzami i prawomocnym pozwoleniem na budowę.

W drugim etapie realizacji inwestycji, wykonane zostaną roboty budowlane, wraz z dostawą materiału roślinnego i wykonaniem nasadzeń roślinnych. Nastąpi to w terminie do ośmiu miesięcy od zakończenia etapu pierwszego, który zwieńczony będzie bezusterkowym protokołem odbioru.

Koszt inwestycji wynosi 2 562 792,73 zł brutto. Realizacji zadania podejmą się APIS Polska sp. z o.o. (Lider Konsorcjum) oraz APIS Jadwiga Oziębło (Partner Konsorcjum).

Zadanie dofinansowane jest w ramach Projektu Miejskiego pn.: „Modernizacja Parku Śląskiego”, realizowanego w ramach drugiego obrotu środkami wracającymi z Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-20137-2013

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...