INWESTYCJA ZREALIZOWANA

Koszt: 1,1 mln zł brutto

Inwestycja - rewitalizacja Świątyni Petrycha przebiegała bardzo sprawnie. Przypomnijmy, że umowę na rewitalizację podpisano 26 czerwca 2020 roku, nieco ponad cztery miesiące później widać już efekty. Charakterystyczne betonowe kolumny w centralnej części zostały oczyszczone i odmalowane z zastosowaniem farb krzemianowych w jasnych odcieniach. Stara konstrukcja drewniana została rozebrana, a w jej miejsce wstawiono nową z drzewa modrzewiowego. Zlikwidowano też dawne oczko wodne, teren został wyrównany i przykryty piaskowcem. Zadbano też zieleń wokół świątyni i ławki, na których można odpocząć i zgłębiać piękno tego miejsca Całość została urokliwie oświetlona. Dzięki temu Świątynia Petrych po zmroku wygląda bardzo tajemniczo. Nowością jest monitoring i nagłośnienie, które na stałe zostało zamontowane.

https://www.youtube.com/watch?v=KXw4QLz9zoQ&ab_channel=Park%C5%9Al%C4%85skiOficjalnie

Aplikacja mobilna

Zwiedzaj, graj, planuj, baw się z całą rodziną! Dzięki naszej aplikacji poznasz lepiej Park Śląski i nie zgubisz się w terenie.

AppStore Google Play
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...