Oko w oko z gadem. Zapraszamy na kolejne warsztaty

2024-04-04

Mamy dla Was świetne nowiny! Już po raz drugi Fundacja Park Śląski razem z Parkiem Śląskim oraz z Panem Maciejem z firmy Owady i Spółka zapraszają do przeżycia niezapomnianych chwil. 20 kwietnia (sobota) w budynku dyrekcji Parku Śląskiego (al. Różana 2) poczujemy się jak w wielkim terrarium. Wszystko za sprawą warsztatów z udziałem gadów, z których BEZPŁATNIE, będzie można skorzystać w Zielonych Płucach Śląska.

Na jednym spotkaniu można zobaczyć, niejednokrotnie pogłaskać czy potrzymać gekony, agamę, kameleona oraz węże.

Dowiecie się tutaj, czym są gady i czym się wyróżniają spośród innych zwierząt. Na początek wystąpi gekon orzęsiony który pomimo że nie ma kleju na nogach, potrafi chodzić do góry nogami i nie spada! Co więcej, jest niezwykle skoczny, co z pewnością będzie chciał zaprezentować.

Nie żegnając się z gekonami, odwiedzimy Azję, gdzie spotkamy inne jaszczurki którym po obfitym jedzonku rośnie nie brzuch a ogon.

Dalej spotkamy żywego dinozaura, czyli mocno opancerzoną agamę oraz wzbudzającego najwięcej emocji, mistrza kamuflażu, kameleona Packa.

Sprawdzimy, jak to jest z tym słynnym zmienianiem koloru oraz dlaczego kameleony zawsze śmiesznie wyglądają na zdjęciach.

W ostatniej części, Matylda i Klementynka pozwolą przełamać strach przed wyjątkowymi gadami, jakimi są węże. Te dwie dziewczynki boa i pyton pokażą, jak działa ich język oraz dlaczego raz na jakiś czas zrzucają wylinkę.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Dla maluchów i ich rodziców/opiekunów przygotowaliśmy trzy spotkania:

godz. 11 - BRAK MIEJSC

godz. 13 - BRAK MIEJSC

godz.15 - BRAK MIEJSC

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA na jedno spotkanie, zmieści się max. 25 dzieci (obowiązuje zasada jeden opiekun na jedno/dwójkę dzieci).

Zapisów dokonywać można wyłącznie drogą mailową. Czekamy na nie do 16 kwietnia (lub wyczerpania miejsc) tutaj:zapisy.fundacja@parkslaski.pl

Uwaga! W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka/dzieci, podanie liczby opiekunów, wskazanie godziny spotkania oraz numeru telefonu kontaktowego. W razie rezygnacji prosimy o poinformowanie o nieobecności, by nie blokować miejsca innym.

Serdeczna prośba do osób, które uczestniczyły już w zajęciach, by nie zapisywały się na kolejne. Dajmy szansę innym :)

 

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...