Kamienny Kasztel w Parku Śląskim odzyska dawny blask

2024-03-07

Słynna restauracja Kamienny Kasztel znajdująca się w Parku Śląskim parę lat temu została zniszczona wskutek pożaru. Teraz ma szansę na wznowienie działalności. Park Śląski podpisał umowę z najemcą, które odrestauruje i przywróci do życia kultową restaurację.

Kamienny Kasztel to jeden z najstarszych obiektów znajdujący się w Parku Śląskim, jego historia sięga 1953 roku. W 2018 roku konstrukcja budynku została zniszczona. W wyniku zaprószenia ognia spłonęły drewniane dobudówki Kamiennego Kasztelu, przez co obiekt nie był już użytkowany. Od blisko trzech lat Zarząd Parku Śląskiego szukał najemcy, który podjąłby się rewitalizacji obiektu z poszanowaniem historii i walorów architektonicznych tego miejsca, jednocześnie nadając mu nowy charakter.

Zamierzeniem nowego najemcy jest stworzenie unikalnego konceptu kulinarnego w niezwykłym otoczeniu Zielonych Płuc Śląska. Nowy najemca ma doświadczenie zarówno w prowadzeniu restauracji, jak również w rewitalizacji obiektu będącego pod opieką konserwatora zabytków. Inwestor prowadzi Restaurację Tesoro Pizza&Pasta oraz Restaurację Skarbiec, które mieszczą się w zrewitalizowanej kamienicy z XVI wieku pod adresem Rynek 14 w Tarnowskich Górach. 

Najemca planuje remont obiektu oraz zagospodarowanie terenu wokół Restauracji z przeznaczeniem na rozbudowę tarasu, postawienie wiaty grillowej oraz stworzenie strefy dla dzieci. Czas potrzebny na przywrócenie obiektu do funkcjonowania to około 24 miesiące od rozpoczęcia prac.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...