Ferie zimowe na Stadionie Śląskim. Ruszyły zapisy

2024-01-18

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Zimowej Akademii Sportu, która po raz kolejny odbędzie się w ramach projektu Ferie na Śląskim. Przed nami 5 dni bezpłatnych zajęć sportowych pod okiem mistrzów sportów zimowych. Zgłoszenia do udziału można przesyłać do 25 stycznia.

Ferie na Śląskim będą się odbywać od 29 stycznia do 2 lutego 2024 r. w salach sportowych Stadionu Śląskiego. Tym razem w zajęciach mogą wziąć udział zarówno grupy zorganizowane, jak i uczestnicy indywidualni w wieku 7-14 lat.

W ramach Zimowej Akademii Sportu uczestnicy będą mogli rywalizować w zimowych konkurencjach takich jak biathlon, curling, snowboard czy hokej, a także spotkać się z wybitnymi zawodnikami dyscyplin zimowych, reprezentantami Polski i medalistami Igrzysk Olimpijskich. Dla wszystkich biorących udział przygotowane są gadżety i drobne upominki, a dla najlepszych – medale i nagrody rzeczowe.

Pięć dni rywalizacji odbędzie się pod okiem wyjątkowych gości:

– Zbigniewa Bródki – mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim (Sochi 2014),

– Weroniki Nowakowskiej – wicemistrzyni świata w biathlonie (Kontiolahti 2015),

– Pauliny Ligockiej – brązowej medalistki mistrzostw świata w snowboardzie (Gangwon 2009),

– Tomasza Sikory – wicemistrza olimpijskiego w biathlonie (Turyn 2006),

– Konrada Niedźwieckiego – brązowego medalisty olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim (Sochi 2014).

Ambasadorzy wydarzenia opowiedzą o swoich sukcesach i chętnie zapozują do pamiątkowego zdjęcia. Poza rywalizacją uczestnicy będą mogli też zapoznać się z wystawą, w której zaprezentowane będą stroje olimpijskie od Igrzysk w Lillehammer aż do Igrzysk w Vancouver oraz repliki medali z kilku Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Z medalami będzie można także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch 2-godzinnych sesjach:

– 09:00 – 10:30 – grupa A – rywalizacja (maksymalnie 60 osób)

– 10:30 – 11:00 – grupa A – podsumowanie rywalizacji i rozdanie nagród najlepszym

– 12:00 – 12:30 – grupa B – rywalizacja (maksymalnie 60 osób)

– 13:30 – 14:00 grupa B – podsumowanie rywalizacji i rozdanie nagród najlepszym

ZGŁOSZENIA  

W celu zgłoszenia do udziału w Zimowej Akademii Sportu należy wypełnić formularz – https://forms.gle/Jk5GzCngM1sn4sKo7.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 stycznia 2024 r. lub po wyczerpaniu wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń z kompletem informacji. Potwierdzenie udziału w programie będzie przesyłane drogą mailową.

Regulamin: https://stadionslaski.pl/storage/5970/REGULAMIN---Ferie-na-%C5%9Al%C4%85skim---Zimowa-Akademia-Sportu.pdf


Zgłoszenie indywidualne / karta uczestnika: https://stadionslaski.pl/storage/5971/ZG%C5%81OSZENIE-INDYWIDUALNE---Ferie-na-%C5%9Al%C4%85skim---Zimowa-Akademia-Sportu.pdf


Zgłoszenie grupowe / karta uczestnika: https://stadionslaski.pl/storage/5969/ZG%C5%81OSZENIE-GRUPOWE---Ferie-na-%C5%9Al%C4%85skim---Zimowa-Akademia-Sportu.pdf.

Więcej na temat Zimowej Akademii Sportu i relacja z ubiegłorocznej edycji: https://www.youtube.com/watch?v=UY13EzmTBdc&list=PLbnicWFPWgvj7wpXUhtpWy_AJPM0E5fMy.

Czytaj również

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...