Podróż z legendarnym orłem. „Lech Coaster” rusza 1 lipca

2017-06-29

Wspinaczka na prastary dąb, potem spotkanie z wielkim orłem i wspaniała podróż z założycielem państwa polskiego. Taką przygodę będzie można przeżyć już 1 lipca w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Wtedy, o godzinie 10, ruszy Lech Coaster, największa kolejka górska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Korzystanie z tej atrakcji to nie tylko sama przejażdżka. W strefie „Lecha” na odwiedzających czekają liczne elementy tematyczne, m.in. zamek Lecha, dąb z orlim gniazdem i kuźnia kowalska. Dodatkowe emocje i niezapomniane wrażenia zapewni media room, w którym oczekujący na przejazd, zostaną wprowadzeni w tematykę atrakcji. Preshow „Legenda o Lechu”, to przedsięwzięcie wyjątkowe nie tylko na polskim rynku – podobne atrakcje są realizowane tylko przez największe parki rozrywki na świecie.

Wyprawa przez tajemniczy las
Koncepcję przygotował Fish Ladder – dział projektów specjalnych Platige Image. Za opracowanie warstwy wizualnej opowieści i produkcję filmu odpowiada Platige Entertainment, a techniczną stroną przedsięwzięcia zajmuje się Platige Events.

– Dzięki tej współpracy nasz rollercoaster będzie wyjątkowy zarówno pod względem parametrów, technologii i tematyki – podkreśla Beata Markiewicz, brand manager Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.
Media room to trzy panoramiczne ekrany, które otaczają widzów i pozwalają im zanurzyć się w multimedialną opowieść.

– W ten sposób odwiedzający Lech Coastera najpierw wędrują przez tajemniczy las, by chwilę później wspiąć się wraz z głównym bohaterem na prastary dąb i spotkać legendarnego orła. Wielki ptak zabiera w podróż najpierw wodza słowiańskiego plemienia, a chwilę później podobne emocje przeżywają widzowie – mówi Markiewicz.

Opowieść w nowoczesnej formie
Obraz powstaje dzięki układowi trzech wysokiej jakości projektorów oraz ekranów, które zostały zaprojektowane specjalne dla parku rozrywki w Chorzowie. System uzupełniają głośniki otaczające widzów oraz elementy scenograficzne zbudowane w oparciu o technologię LED.
Jan Pomierny, producent kreatywny projektu z Platige Image, zapewnia, że preshow przestawiający „Legendę o Lechu” jest pierwszym tego typu rozwiązaniem nie tylko w polskich parkach rozrywki, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej. – Nasza wspólna realizacja to przykład na to, jak cała atrakcja może zyskać, poprzez dodanie opowieści i przedstawienie jej w nowoczesnej formie, dzięki wykorzystaniu technologii – przyznaje.

Sama przejażdżka „Lechem” ma potrwać 104 sekundy. Dwudziestoosobowy wagonik coastera wjedzie na wysokość 40 metrów. Następnie pokona olbrzymi spad i skręci do ciemnej jaskini, po czym przejedzie tuż nad powierzchnią stawu. Na torze czekają aż cztery inwersje. Jedna z nich przechodzi przez budynek zamku, skręcając dynamicznie linię wagoników, a kolejna znajduje się tuż za olbrzymim dębem o wysokości 14 metrów i rozpiętością gałęzi do 20 metrów. Właśnie pod nim, w szalonym tempie 95 kilometrów na godzinę, popędzi wagonik „Lecha”.

Rycerska sala biesiadna
Po skorzystaniu z atrakcji będzie się można zrelaksować w Oberży Lecha. Restauracja, którą urządzono w stylu średniowiecznej karczmy, ma 800 metrów kwadratowych. Sala konsumpcyjna jest przewidziana na trzysta osób. Tyle samo gości znajdzie miejsce na tarasie wychodzącym na jezioro, z którego można podziwiać Lech Coastera oraz panoramę Legendii. W menu znajdą się potrawy staropolskie, głównie mięso, zupy i warzywa.

– Wnętrze restauracji wraz z olbrzymim świetlikiem dachowym, zostało urządzone w stylu rycerskiej sali biesiadnej i stanowi naturalne uzupełnienie tematycznej strefy Lecha – wyjaśnia Markiewicz.
Dodatkowo, w strefie przygotowany jest też mniejszy punkt gastronomiczny „Pod Dębem”, serwujący przekąski.

Czytaj również

Unsere Website verwendet Cookies, m.in. zu statistischen Zwecken. Wenn Sie nicht möchten, dass sie auf Ihrer Festplatte gespeichert werden, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers. Mehr zum Thema...